Markéta Vopičková Cipprová
Ve stínu akácie

Pohádková kniha pro společné štení s rodiči o zvířátkách s lidskými vlastnostmi poutavě přibližuje dětem blízký i vzdálený svět kolem nás. V příbězích kniha zavede děti jak do našeho lesa, ale i do deštných pralesů, severské tajgy, honosných zámeckých zahrad i na vyprahlé pouště, kde se pohádky odehrávají. Děti se seznámí s fyzickým vzhledem zvířat, skutečnými vlastnostmi a jejich charakteristickým chováním v přírodě. A zároveň si na příbězích, kdy zvířecí hrdinové jsou nositeli kladných a ušlechtilých avšak i méně pěkných lidský vlastností osvojí vhodné chování v lidské společnosti.

Ilustrace v knize jsou provedené kombinovanou technikou: kresba pastelkou a zpracování a úprava kreseb v počítači. Obrázky doplňují poučné pohádkové příběhy, ale zároveň cvičí pozorovací a rozlišovací schopnosti malých čtenářů. Děti mohou na obrázcích hledat drobné živočichy, květy, plody a houby a další detaily ukryté na ilustracích na zemi, ve vodě či ve vzduchu.

Pohádky jsou ideální jako večerní čtení před spaním pro rodiče a jejich děti. V knize nejdete pohádky o zvířátkách dobře známých jako je sova, liška, vlk, sojka či páv, a zároveň i o zvířátkách z dalekých zemích jako je kaloň, žirafa, krokodýl, lední medvěd a či o pohádku podivném zvířeti luskounovi.

Kniha je určena dětem od 3 let
Počet pohádek: 15
Počet stran: 67
Rozměr: 210 x 272 mm

rozhovor s autorkou o této knížce ...zde

Knihu za 205 Kč je možno objednat dobírku (k ceně bude připočteno 109 Kč) na adrese: marketaciprova@karnali.cz

 

ing. Markéta Vopičková Cipprová
mobil: 777 224 761
marketaciprova@karnali.cz