Vrh A

Tak to jsme my: štěnda z vrhu A


Modrá mašle Atlantica

Naše hvězda. Denně posílám její fotku na web do PesPritelCloveka.cz, aby se všichni mohli podívat jak takové štěňátko roste a porovnávat to, co já vidět nemohu. Když jsem zvažovala, které štěňe vybrat, říkala jsem si, že průměrné bude nejlepší. No z modré mašla se stává obřík, je čilá co se jídla týče, vždycky je první u cecíku.

http://youtu.be/s-xb-1vam0QHnědá mašle Africana

Naše nejčilejší ze všech holek, pořád někde leze, jako první se probudí, první uměla sedět a chodit. Je to takové čilé šídlo. A umí ze všech štěňátek nejlépe pít z lahvičky, takže ji dávám často do ruky dětem. Africana se jmenuje podle barvy mašličky.
http://youtu.be/SDFb1xOOp1oSvětle modrá mašle - Aurora Borealis

Naše záře severní je taky vzorná holka, stejně jako její sestra záře jižní. Je moc šikovná, ráda šplhá po výškách. Často spí nahoře na hromádce štěňátek nebo šplhá Apíně, takže jí nezřídka vidím, jak si hoví u Apíny na hřbetě, náš malý šplhoun. Nebo kamzík?

http://youtu.be/bOyY_e9mOk0


Źlutá mašle Aisha Lejla
Naše první holka se narodila na zahradě. Je to vzorné štěně, takové bezva průměrné, nijak nevyčnívá, až na to narození. A baví mě tím, že si vždycky sedne a pak štěkne. Už má svoji budoucí báječnou rodinu.
:http://youtu.be/BFcYlldSOjI

Zelená mašle Asiana
Naše nejmenší holka. Měla zánět v oku, patrně z mikroskopického poranění, no nevypadalo to na pohled dobře, ale oko je teď vyléčené. Protože dostala antibiotika, dokrmovala jsem ji snad ze všech štěňat nejvíce, takže vím, že má obrovský apetit. Najednou dokáže vypít 100ml jako nic, ale to je z ní pak jen kulička s nožičkama. Ze všech štěňátek bude asi nejvíce k lidem, když přijdu k bedne, vždycky je první na nohou a hned si to ke mě štráduje.Asiana se jmenuje zase podle mašle, zelené jsou husté asijské pralesy.
:http://youtu.be/do7rmsp944M

Červená mašle Anisoptera Alba
Naše vážka. Moje malá dcerka ještě, když Apí rodila si sedla k Apínce doporodní bedny, vzala štěňátko a řekla: „To je naše Vážka.“ A tak je naše. Anisoptera je latinsky šídlo, druh vážky. A umí krásně štěkat.
http://youtu.be/vRDJ2IApCvc


Fialová –lila mašle Aurora Australis
Naše záře jižní je vzorná holka, stejně jako její sestra záře severní. Je moc šikovná, hlavně co se týká hledání cecíků a také někam zalézt, vylézt, přelézt. Dokonce se už dostala z bedny, našla jsem jí přisáknutou k Apíně.
http://youtu.be/1g7iaL5ludQ


Tyrkysová mašle Astalavista
Naše Obryně Stáňa se narodila jako poslední a největší. Ráda jí, ráda spí a je to takové pohodové, nikam nespěchající štěnisko. Ta její pohoda zapříčinila, že už není největší, její čilé a nenajedené sestry jí už předhánějí, wwwco se váhy týče. Ale nemyslím si, že by strádala, prostě to bude pes pohodář.
: http://youtu.be/axUL7crLqLk

r
Růžová mašle Ashiyaconakashi
Náš kluk číslo jedna s růžovou mašlí. Je to čilý chlapeček, všude je první, u jídla i u zábavy. Se sestrou Africanou pořádají procházky po bedně. V době, kdy ještě štěnda nechodili, ale jen tak pádlovali to bylo vždycky velká výprava. Dneska bednu spolu oběhnou jako nic i párkrát za hodinu. No řekněte, proč spát, když na světě je tolik zajímavého! Až odroste pojede do kouzelného města Kroměříže, kde bude žít s krásnou mladou sportovkyní. Budou dokonalý pár!
http://youtu.be/9FZHW_QsIfsOranžová mašle Auva Jeminen
Náš pohodář se strašně rád mazlí. Jeho specialtou je usínání na klíně. Bude bydlet v domečku se dvěmi dětmi, myslím, že nic lepšího ho v živote nemůže potkat-hladící dětské dlaně.
http://youtu.be/6VTdjVDsBZE

Porod

V  úterý 5. března večer byla Apína hodně neklidná, měření v konečníku ukázalo 36,7 stupně Celsia. Nižší teplota je obvykle známka blížícího se porodu. V noci jí paníčka kontrolovala, ale nic, celou středu Apí hrabala na zahradě jako pominutá, ale stále nic. Druhá den ráno v 5 hodin (kontrolovala jsem ji každé dvě hodiny!) jsem zaznamenala výtok z rodidel. Sláva, už se to hnulo!
Zhruba po sedmé hodině ranní se Apí šla vyvenčit a začala zase hrabat. Když nepřišla po čtvrthodince, vypravila jsem se za ní, ve své oblíbené noře pod tůjí mě čekalo překvapení! Čerstvé štěňátko, číslo 1, vzorně očištěné a přisáté. Tak honem s oběma do tepla. Porod se rozběhl perfektně, co půlhodinka štěňátko, sama rodila a postarala se. V půl desáté tady byli už 3 holky a jeden kluk. A najednou konec, vidím stahy, vidím, že se snaží, a nic. Takže v jedenáct hodin nakládám Apí a jedu na veterinu. Raději s sebou beru bedničku a nahřátý ručník. Máme to asi 12 minut cesty, těsně před ordinací slyším z kufru další štěňátko. Sláva, povedlo se, v kufru na dece leží pěkná holka. Apí se sice jako obvykle do ordinace nechtělo, ale když jsme tady, pan doktor udělal sono a RTG. Je jich tam ještě šest! Cestou domů v autě na svět vykoukla další holka. Porod se opět rozběhl, sice pomaleji, ale v pravidelných zhruba 90 minutových intervalech se narodilo snadno štěňátko číslo 7, 8 a 9. A zase se interval prodlužil, čekám, čekám - vlastně ne, porod se zastavil. Ted se věci hnuly ráz na ráz, jsou tam ještě dvě štěňata a ty musí ven, rychlá cesta na veterinu, dostala jsem dvě ampule oxytocinu. Doma jsem aplikovala a za chvíli se s obtížemi pánevním koncem narodila maličká holčička, číslo 9. Nechala jsem Apí odpočinout a se strachem o život štěněte aplikovala poslední ampuli, za necelou čtvrt hodinu jsem v ruce držela silnou dýchající fenku. Díky!

A tady je porod v číslech:
11 štěňat, 9 fen, 2 psi
Č.1 holka žlutá 396 g 7.45
Č.2 holka červená 382 g 8.25
Č.3 kluk růžová 399g 8.50
č.4 holka modrá 386g 9.15
č.5 holka zelená 388g 11.15
č.6 holka sv.modrá 378 g 12.15
č.7 holka hnědá 358g 13.50
č.8 holka fialová 400g 14,35
č.9 kluk oranžová 412 g 16.15
č.10 holka bílá 356g 18.55 uhynula 9/3
č.11 holka tyrkys 466 19.30